BenQ Creative Pro PD2705U
BenQ Creative Pro PD2705U 27" 4K Designer Monitor
| SKU ID |
SKU-113
|
|---|---|
| Product Type | Monitor |
| Price (incl. tax) | NPR169,500.00 |
| Availability | In stock (2) |
| Brand | Benq |
| Model | PD2705U |
| Color | Black |
| Screen Size | 27 inch |
| Screen Resolution | 4K UHD 3840x2160 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Response Time | 5 ms |
| Panel Type | IPS |
| Backlight Technology | LED Backlight |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Brightness | 250 nits350 nits peak HDR |
| Contrast Ratio | 1200:01:00 |
| Color Gamut | 99% sRGB, 99% Rec. 709 |
| Display Colors | 1.07 Billion Colors |
| Viewing Angle | 178°/178° |
| PPI | 163 |
| Screen Coating | Matte |
| Connectivity | HDMI v2.0 x1DisplaPort v1.4 x1USB C (PowerDelivery, DisplayPort Alt Mode, Data) x1USB C (Downstream) x1USB Type B (Upstream) x2USB 3.2 (Downstream) x3USB-C (All-In-One Connection) |
| Audio | Built-in Speakers 2.5W x2Headphone Jack |
| Power Consumption | 27.5 W |
| Power Delivery | 65 W USB Power Delivery |
| Mounting Type | VESA Wall Mount 100 x 100 mm |
| Dimensions | HxWxD 560.9 x 614 x 256.8 mm |
| Weight | 13.3 Kg |
| Special Features | Tilt (down/up) -5? - 20?Swivel (left/right) 15?/ 15?Pivot 90?Heignt Adjustment 110 mm |
| Extras | Flicker-free TechnologyLow Blue LightHotkey Puck G2KVM SwitchPiP / PBP Mode |
| Warranty | 1 Year |
Customer Reviews
No reviews yet.
Be the first to write oneRecently Viewed