Samsung Galaxy A57 5G
NPR84,999.00
inc. tax
Available
Only 5 left — order soon
Highlights
Read Full Specs →
Storage
256
Launch
March 25, 2026
Body Dimensions
161.5 x 76.8 x 6.9 mm
Genuine Product
Official Warranty
Samsung
Global Brand
COD Available
Delivery option
Pickup
Delivery Available
No description available.
| SKU ID |
p-114
|
|---|---|
| Product Type | Mobile Phones |
| Price (incl. tax) | NPR84,999.00 |
| Availability | In stock (5) |
| Launch | March 25, 2026 |
| Body Dimensions | 161.5 x 76.8 x 6.9 mm |
| Weight | 179 gm |
| Build | Back: Gorilla Glass Victus+ Front: Gorilla Glass Victus+ Frame: Aluminium IP rating: IP68 dust and water resistance |
| SIM | Dual SIM (Nano + eSIM) |
| Display Size | 6.7" 120Hz AMOLED |
| OS | Android 16 |
| Chipset | Exynos 1680 (4nm) |
| Storage | 256 |
| Main Camera | Triple (50MP + 12MP + 5MP) |
| Sound | Stereo Speakers |
| Battery Type | Li-Ion 5000 mAh |
| Colors | Navy, Gray, Icyblue, Lilac |
| Warranty | 1 YEAR |
Customer Reviews
No reviews yet.
Be the first to write oneRecently Viewed
Samsung
Samsung Galaxy S25 Ultra